لندینگ پیج و مزایای استفاده از آن در وب سایت ها

همانطور که میدانید یکی از بهترین راههایی که برای افزایش فروش اینترنتی هر کسب و کاری وجود دارد استفاده از لندینگ پیج یا صفحه فرود است . استفاده از این مورد در کنار ایمیل مارکتینگ میتواند کمک بسیاری به رشد کسب و کار شما کند . برای شناختن لندینگ پیج و انواع آن در ادامه این مقاله با ما در گیل مارکتینگ همراه باشید .

لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟

لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج به صفحه ای از وبسایت گفته می شود که کاربر توسط کلیک بر روی تبلیغات اینترنتی به آن صفحه وارد می شود . حال با توجه به این توضیح آیا میتوان گفت تمام صفحات یک وب سایت در مقام یک صفحه لندینگ پیج هستند ؟ به صورت تئوریک جواب این سوال بله است ولی از نظر عملی کار درستی نیست . فردی که بر روی تبلیغات کلیک کرده ، میخواهد به صفحه ای با همان موضوع تبلیغات منتقل شود و قطعا علاقمند منتقل شدن به صفحه اصلی نخواهد بود زیرا بسیاری از افراد هستند که علاقه ای به گشت و گذار در صفحه اصلی نداشته و میخواهند در کمترین زمان ممکن به مقصود خود برسند وگرنه سایت را ترک می کنند .

از این رو بهتر است صفحه ای که توسط تبلیغات به آن میرسیم مجزا از دیگر صفحات سایت بوده و به قدری جذب کننده باشد که فرد را در سایت نگه دارد و از دیگر امکانات سایت بهرمند شود . لندینگ پیجی که جذابیت های منحصر به فرد دارد در جذب مخاطب موفقیت بیشتری داشته و به رونق کسب و کار شما کمک میکند پس هر چه بر روی طراحی این صفحه‌ها وقت بیشتری بگذارید به هدف خود نزدیکتر خواهید شد . با این توضیحات میتوان گفت تمامی صفحات یک سایت لندینگ پیج نیستند .
لازم به ذکر است به جز صفحه فرود به این صفحات ، صفحه هدف نیز گفته می شود زیرا با هدف افزایش بازدید سایت طراحی میشوند .

لندینگ پیج دارای چه ویژگی هایی است؟

هر لندینگ پیج دارای دو ویژگی اصلی است که به سبب همین ویژگیها متمایز از دیگر صفحات میشود . یکی از آنها داشتن یک مدل مشخص و دیگری طراحی به سبب گرفتن اطلاعات از مشتری است .

اجزای لندینگ پیج ها

لندینگ پیج‌ها از بخش‌های مختلفی ساخته شده‌اند که در ادامه به توضیح هر یک از بخش‌ها می‌پردازیم .

داشتن تیتری جذاب برای لیندینگ پیج

هدینگ صفحه قسمتی است که در آن تیتری قرار میگیرد که به سبب آن تیتر ، محتویات درون این صفحه‌ها مشخص میگردد . هر چه تیتر مورد نظر از جذابیت بیشتری برخوردار باشد ، درصد تبدیل کاربر به خریدار افزایش بسیاری خواهد کرد . این تیترها باید دو ویژگی خاص بودن و شیرین بودن را به طور همزمان درون خود داشته باشد .

توضیحات متقاعد کننده

هر توضیحی که لازم است که این صفحه‌ها به کاربر بدهد در زیر تیتر قرار میگیرد . اگر این توضیحات به قدر کافی کاربر را متقاعد نکند صفحه را ترک کرده و اطلاعاتی از خود به شما نمیدهد از این رو تبلیغات بیهوده تلقی میشود .

ساخت یک فرم

در این صفحه فرمی برای گرفتن نام و ایمیل کاربر لازم است که این فرم باید تا حد امکان کوتاه باشد زیرا هر چه فرم بلند و دارای قسمت های مختلف باشد باعث می‌شود فرد خسته شده و ادامه اطلاعات خود را وارد نکند پس بهتر است تعداد قسمت های مرتبط به یک فرم را بین 3 تا 5 آیتم در نظر بگیرید .

اطلاعات ارزشمند سایت

لندینگ پیج ها میتوانند شامل اطلاعاتی در رابطه با سازمان مورد نظر باشند تا کاربر از خرید خود از طریق این سایت اطمینان حاصل کند .

دکمه CTA

دکمه CTA و یا همان دکمه فراخوان به طور معمول در انتهای صفحه قرار میگیرد و کاربر را به صفحه اصلی ، صفحه خرید محصول و یا دادن هدیه برای گرفتن اطلاعات او هدایت میکند . CTA ها مهمترین و جدانشدنی ترین بخش هر لندینگ پیج محسوب میشود . برای به چشم آمدن این دکمه خوب است از رنگی کاملا متضاد استفاده کرد تا کاربر به سرعت بتواند این دکمه را تشخیص دهد .

لندینگ پیج یا صفحه فرود چیست؟

لندینگ پیج ها چند نوع هستند؟

در اصل این صفحات به دو دسته کلی تقسیم میشوند که یکی Click Trough و دیگری Lead Generation است که در ادامه هر کدام از این دو نوع به تفصیل توضیح داده شده است .

لندینگ پیج Click Trough

این صفحه همانطور که از نامش پیداست صفحه ای است که کاربر از طریق کلیک کردن به آن میرسد . به طور مثال تصور کنید شما دارای یک وب سایت فروشگاهی هستید که تبلیغ آن را در سایتی پر بازدید گذاشته اید . اگر کاربر با کلیک بر روی تبلیغ وارد صفحه خرید محصول شود از این کار ناراحت شده و سایت را ترک میکند .

برای این مورد لازم است کاربر وارد صفحه ای شود که در رابطه با هر محصول جزییاتی به همراه توضیحات کامل هر محصول داده شده باشد . در انتهای چنین صفحه ای بهتر است دکمه ای قرار بدهید تا کاربر را به صفحه خرید محصول منتقل کند . این که از دو مرحله استفاده شود تا کاربر به صفحه خرید برسد ، موجب افزایش فروش شما شده و با درصد بالاتری کاربر به خریدار تبدیل میشود . خوب است بدانید همچنین این صفحه‌ها میتوانند تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو سایت به خصوص صفحه خرید محصول داشته باشند .

یکی از ویژگیهای مهم این صفحات گرفتن ایمیل کاربر به صورتی زیرکانه است تا بعدا بتوانید از ایمیل او برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنید و کاربر را به مشتری بالقوه تبدیل کرد . لندینگ پیج صفحه ای نیست که کاربران قدیمی آن را ببینند مانند صفحاتی که در آن محتوای وب سایت فروشگاهی وجود دارد . زیرا آنها از طریق URL وارد وب سایت شده و نیاز به کلیک کردن بر روی تبلیغات برای رسیدن به سایت شما ندارند .

لندینگ پیج Lead Generation

این نوع از لندینگ پیج‌ها برای گرفتن اطلاعات از کاربر مفید هستند و کسانی که در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت میکنند از چنین صفحاتی برای تبلیغات اینترنتی بهره میبرند . مهمترین اطلاعاتی که می‌توان از کاربر در این صفحات گرفت ، ایمیل آنهاست که به وسیله یک فرم برای گرفتن این اطلاعات میسر میشود .

اگر در چنین صفحاتی تنها درخواست ایمیل از مخاطب کرده باشید کار بسیار اشتباهی است . در چنین مواقعی لازم است به وسیله دادن هدیه ای ، کاربر را وادار به وارد کردن ایمیل کنید . به طور مثال میتوان از یک محصول رایگان ، لینک دانلود کتابهای الکترونیکی ، فیلمهای آموزشی و یا کد تخفیف به عنوان هدیه استفاده کرد .

لیندینگ پیج چه کاربردی دارد؟

همانطور که در طول متن نیز گفته شد لندینگ پیج ها برای افزایش فروش سایتهای فروشگاهی و یا افزایش بازدید سایتها مورد استفاده قرار میگیرند . کاربردهای متنوعی که لندینگ پیج‌ها در زمینه های مختلف دارند آن را به یکی از بهترین انتخابها برای تبلیغات سایت تبدیل میکند .

به این مطلب رای دهید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *